wczytywanie

Drodzy uczniowie i uczennice Jezuickiego Centrum Edukacji,
W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych na terenie szkoły Zespół Psychologiczno - Pedagogiczno - Duszpasterski (PPD) pozostaje do Waszej dyspozycji w trybie zdalnym.

Prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z naszej pomocy poprzez dziennik elektroniczny lub e-mail wraz z opisem czego dotyczy sprawa. W zależności od Waszych potrzeb i w miarę naszych możliwości będziemy odpowiadać pisemnie, proponować kontakt telefoniczny/za pomocą komunikatora video w określonych - uzgodnionych godzinach lub podejmować inne działania.

Zapraszamy do kontaktu w następujących sprawach:


Agnieszka Kałużny – pedagog
E-mail: pedagog@jce.pl

Jak się uczyć? Jak radzić sobie z trudnościami w rozumieniu treści oraz wykonaniu zadań i poleceń wysyłanych przez uczących.Przeżywanie relacji z nauczycielem i swoją klasą w obecnej rzeczywistości.


Piotr Pietrusza – psycholog
E-mail: psycholog@jce.pl;  piotrpietrusza.ppdjce.1

Jak radzić sobie z lękiem i obniżeniem nastroju, stresem - w tym związanym ze zbliżającymi się egzaminami, zmianą trybu nauczania i oceniania, izolacją od rówieśników lub kwarantanną?Inne trudności natury psychologicznej, w tym kłopoty w relacjach z rówieśnikami, rodzicami.


o. Wojciech Bojanowski - duszpasterz, katecheta
E-mail: wojciech.bojanowski@jce.pl

Wątpliwości natury duchowej, pytania dotyczące wiary i religii, przeżywania relacji z Bogiem w czasie epidemii. Możliwość spowiedzi (wymagane spotkanie)


Zapraszamy też do dzielena się spostrzeżeniami i informacjami o funkcjonowaniu naszej społeczności, w tym o pozytywnych wydarzeniach w nowej "przestrzeni" szkolnej. Co jest fajnego w takim uczeniu się i jak ono może być jeszcze lepsze?

Piotr Pietrusza Agnieszka Kałużny o. Wojciech Bojanowski SJ

 


Materiały dla rodziców i uczniów

 

Jak wspierać uczniów klas 1-3 w trakcie edukacji zdalnej? (rady dla rodziców)

Jak wspomagać i zorganizować codzienną naukę w domu? (rady dla rodziców i trochę dla uczniów klas 4-8SP)

Jak radzić sobie ze stresem? (rady i materiały dla uczniów JCE)

Jak zorganizować systematyczną naukę w domu - wyjątkowy codziennik (podpowiedzi dla nastolatków i ich rodziców od zespołu PPD Publicznego Liceum Jezuitów w Krakowie)

Array

Kontakt

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas
do_gory