MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LINGWISTYCZNY “DUET”

Nasi uczniowie podtrzymują tradycję osiągania imponujących rezultatów w konkursach językowych. W tegorocznej edycji znowu zdominowali podium! W kombinacji język angielski z językiem francuskim nasze uczennice Aleksandra Gwiżdż i Anna Małecka zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, ustępując zwycięzcom zaledwie 1 punktem!

W końcowej klasyfikacji szkół Jezuickie Centrum Edukacji uplasowało się na drugim miejscu, co również nas bardzo cieszy.

Laureatkom serdecznie gratulujemy, napawają nas dumą, a ich sukces dostarcza radości i satysfakcji nauczycielom prowadzącym. Dziękujemy!

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

Małgorzata Strony, nauczyciel języka francuskiego

Skip to content