Profil społeczno-prawny Profil matematyczno-inżynieryjny Profil biologiczno-chemiczno-matematyczny

Nowy Sącz, dn. 15 czerwca 2020 r.

Drodzy i Kochani Ósmoklasiści!

Zwracam się do Was w tym wyjątkowym czasie i roku 2020, kiedy stajecie przed podjęciem ważnej decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Dobry wybór szkoły ma znaczący wpływ na dalsze losy Waszego rozwoju osobistego. To od Was zależeć będzie świat XXI wieku.

Wydarzenia ostatnich miesięcy, związane z pandemią koronawirusa, pokazują, że współczesny świat potrzebuje ludzi całościowo uformowanych, wrażliwych na potrzeby innych, a jednocześnie bardzo dobrze wykształconych. Pogoń za zdobywaniem kolejnych stopni kariery zawodowej, nastawiona jedynie na zysk, prowadzi do swoistej pustki.

Głębokie więzi rodzinne, rówieśnicze przyjaźnie oraz doświadczenie przynależności do wspólnoty, z całym jej bogactwem różnorodności, jest palącą potrzebą każdego z nas.

Jezuickie Centrum Edukacji (JCE), przynależąc do sieci ponad 800 szkół na świecie, zakorzenione jest w ponad 450-letniej tradycji pedagogii ignacjańskiej (od św. Ignacego Loyoli założyciela jezuitów). Z myślą o Was przygotowaliśmy ofertę, która łączy tradycję ze współczesnością, sprawdzony system formacji do chrześcijańskich wartości z przygotowaniem do odpowiadania na wyzwania dzisiejszych czasów. Trzy profile: prawno-społeczny, matematyczno-inżynieryjny oraz biologiczno-chemiczno-matematyczny, w integralny sposób pozwolą doświadczyć piękna budowania wspólnoty szkolnej, zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie oraz odkrywania osobistych talentów, zdolności i pragnień.

Wzorem naszego Patrona o. Piotra Skargi, jezuity, pragniemy osobiste zdolności rozwijać przez systematyczną pracę, stając się „ludźmi dla innych” i „ludźmi z innymi”, jako świadomi i odpowiedzialni obywatele ojczyzny, dla których świat jest wspólnym domem.

Paweł Brożyniak SJ

Dyrektor JCE

Profil społeczno-prawny Profil matematyczno-inżynieryjny Profil biologiczno-chemiczno-matematyczny

https://youtu.be/pg4WIkc6G9s

Skip to content