Kochani Uczniowie,

Drodzy Rodzice/Opiekunowie Prawni Uczniów JCE

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi,

Piszę do Was z wielką radością, choć nie ukrywam, że bardzo mi brakuje spotkań, które przewidywałem zorganizować w trybie normalnym w murach JCE, zaraz po rekrutacji a przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z Was oczekiwali z niecierpliwością informacji na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Ostatnie tygodnie przyniosły nowe ustalenia prawne, m.in.: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które weszło w życie 12-go sierpnia br., regulujące zasady organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, w warunkach panującej pandemii, a ich opracowanie, zajęło specjalistom trochę czasu.

21-go sierpnia Rada Szkół Katolickich działająca przy Konferencji Episkopatu Polski, zorganizowała w Częstochowie tematyczne szkolenie dla dyrektorów szkół katolickich poświęcone praktycznemu wdrożeniu nowych zapisów. Była to, chyba jedyna tego typu konferencja, zorganizowana na tak dużą skalę, dla dyrektorów, która merytorycznie i praktycznie zaopatrzyła uczestników w wymagane wzory dokumentów i wiedzę.

Dlatego ostatni tydzień, to czas bardzo żmudnej i wytężonej pracy nad wypracowaniem i dostosowaniem  organizacji pracy w JCE, nie tylko do obowiązujących wytycznych, ale i do naszych lokalnych możliwości. Bardzo wszystkim dziękuję za cierpliwość i zrozumienie, jednocześnie przepraszam, tych z Was, dla których oczekiwanie na wiadomości ze szkoły budziło niepokój oraz uzasadnione zdenerwowanie. Cieszę się, że tak wiele udało się zrobić. Wiele z pewnością przed nami. Jak nigdy wcześniej potrzebujemy wspólnoty, przestrzegania zasad i wspierania się w ich przestrzeganiu!

Poniżej przesyłam rozpiskę przydziału sal na rozpoczęcie roku szkolnego na wszystkich klas. Na pierwszym spotkaniu, tj. 1 września, uczniowie otrzymają plan lekcji, zapoznają się z wytycznymi dotyczącymi organizacji pracy podczas pandemii. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 9:00 w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Piotra Skargi 10 dla chętnych. Natomiast każdy oddział klasowy, w najbliższych tygodniach, będzie miał Mszę św. klasową, na rozpoczęcie roku szkolnego w ramach lekcji religii.

Dla Państwa wiadomości przesyłam również harmonogram spotkań z rodzicami. Uwzględniając obowiązujące zalecenia, spotkania odbędą w grupach oddziałowych w sali gimnastycznej.

Zachęcam, tych którzy nie mieli okazji do przeczytania listu, który kilka dni temu przesłałem do całej społeczności szkolnej na dziennik elektroniczny: list zamieszczony kilka dni temu na dzienniku elektronicznym.

W razie dodatkowych pytań bardzo proszę kierować je na adres [email protected].

o. Paweł Brożyniak SJ

Dyrektor JCE

Skip to content