W dniach 21, 22 listopada 2020 roku grupa naszych rozmiłowanych w Matematyce uczniów wzięła udział w konkursie Matematyczne Potyczki, który Politechnika Wrocławska przeprowadziła on-line.
Stosowanie nabytej na szkolnych lekcjach wiedzy i umiejętności matematycznych w mniej typowych sytuacjach oraz ich poszerzanie jest bardzo cenne, jest jednym z elementów procesu matematycznego kształcenia. Konkurs Matematyczne Potyczki kształtuje szeroko pojęte logiczne myślenie i cieszymy się, iż nasi uczniowie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności matematyczne.
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy podjęli trud przygotowania i udziału w konkursie.

Nauczyciele matematyki

Oto relacje niektórych naszych uczniów:
W ubiegły weekend miałam okazję uczestniczyć w zdalnym konkursie Matematyczne pojedynki organizowanym przez Koło Naukowe Matematyki. Konkurs był 2 dniowy i odbywał się w różnych etapach. Zadania były zróżnicowanie, ale bardzo ciekawe i skłaniające do myślenia. Cieszę się, że mimo pandemii mamy okazję brać udział w tego typu wydarzeniach. Była to dla mnie miła rozrywka na weekend. Organizatorzy konkursu bardzo się przyłożyli do organizacji, wszystkie informacje były publikowane na facebooku jak i również wysyłane na nasze emaile. Gratuluje wszystkim faworytom konkursu i czekam na inne okazje do rozwijania swoich zainteresowań matematycznych.

Maria Dziedzic klasa 2FL OLAJ

Co do zadań to w większości trzeba było używać sporo logiki. Było dużo zadań z kombinatoryki. Przećwiczyłem ten temat przed konkursem, więc nie sprawiał większego problemu. Przy okazji nauczyłem się wielu ciekawych zagadnień takich jak symbol Newtona, i co za tym idzie także silnia.”

Jakub Respekta klasa 2B OLAJ

Cały konkurs oceniam pozytywnie, była to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i zobaczenia jak w ogóle wyglądają konkursy tego typu. Niestety warunki były utrudnione, ponieważ musieliśmy się zapoznać z tablicą symboli i znaków, ponieważ wszystkie znaki, takie jak: pierwiastki, liczba pi, ułamki itd. musieliśmy zapisywać specjalnie ustalonym sposobem, z którym trzeba było się zapoznać, ponieważ wszystko odbywało się w formie zdalnej. Było to rozwijające doświadczenie.

Marysia Wróbel 2B OLAJ.

Zapraszamy do udziału w konkursie Matematyczne Potyczki w przyszłym roku.

Skip to content