Adwent 2020

W Kościele Katolickim rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Pierwszym okresem nowego roku liturgicznego jest czas Adwentu, który przygotowuje wierzących na przyjście Pana Jezusa. To pierwsze przyjście dokonało się już ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Ponowne przyjście nastąpi, na końcu czasów. Każdego roku wspominamy Uroczystość Narodzenia a jednocześnie trwamy w oczekiwaniu na ponowne przyjście Pana Jezusa.

W tym roku Adwent przeżywamy w okolicznościach pandemii koronoawirusa. Jako społeczność szkolna stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem, związanym ze zmianą trybu nauczania, z tradycyjnie, stacjonarnego, na tryb zdalny. Wiele się zmieniło. Wiele spraw wymagało przeorganizowania.

Jako wspólnota szkolna mamy wyjątkową okazję by tworzyć w tych nowych okolicznościach rówieśnicze więzi, zdobywać wiedzę oraz przygotowywać się do egzaminów. Niesamowite jest to, że pomimo dystansu społecznego organizujemy wiele kreatywnych akcji, konkursów i inicjatyw. Przychodzące do Tuby Skargi pozdrowienia, karty świąteczne dla dobroczyńców, akcja #JestCzytanE przygotowana przez uczniów klas liceum z myślą o młodszych kolegach i koleżankach, choć przecież nie tylko, świąteczne zestawy kreatywne, krasnale czy szydełkowane skarpety JCE albo potyczki matematyczne on-line to tylko przykłady wielu drzemiących w nas talentów.

Przyjmijcie moje życzenia dobrego Adwentu, byśmy nie ustawali w drodze, budując wspólnotę wierzących, oczekującą z wiarą i radością na przyjście Pana Jezusa, którego Dobra Nowina daje wolność oraz uczy kochać i przebaczać.

Serdecznie pozdrawiam

o. Paweł Brożyniak SJ

https://www.facebook.com/JCEnowysacz/videos/430653588114578/

Skip to content