Rozpoczął się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W tym okresie jesteśmy zaproszeni do przygotowania naszych serc na przyjście Pana Jezusa. A czy jest jakiś lepszy sposób, by to zrobić, niż pomaganie innym i otwarcie naszego serca na drugiego człowieka?

Bank Dobroci JCE i Szkolne Koło Caritas zapraszają Was do uczestnictwa w kilku akcjach przedświątecznych. Już ruszyły dwie inicjatywy:

Losuj, pomagaj

Przyzwyczailiśmy się, że przez wiele lat przed świętami napotykaliśmy przy supermarketach wolontariuszy Caritasu, którzy z uśmiechem zapraszali nas do kupowania produktów żywnościowych i ofiarowania ich na świąteczne paczki dla osób potrzebujących. Dokładnie rok temu nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w tę akcję i przez dwa tygodnie zbierali żywność w sklepach. W tym roku niestety taka forma pomocy nie jest możliwa, a potrzeby nawet jeszcze większe niż w minionych latach. Stąd pomysł Parafialnego Koła Caritas, który chcemy wesprzeć: Akcja „Losuj, pomagaj”. Gdy klikniemy poniżej podany link, otwiera się specjalne koło fortuny z różnymi produktami do zakupienia. Można zakręcić kołem (raz lub kilka razy) i wylosować konkretne rzeczy. Zakupione w dowolnej ilości produkty należy przywieźć do szkoły, najlepiej już w tym tygodniu (30.11–04.12), w następujących godzinach:

Poniedziałek – środa 7:00–15:00

Czwartek i piątek 7:00–17:00

Produkty należy zostawić na parterze nowego budynku przy świetlicy, a my je przekażemy wolontariuszom z Parafialnego Koła Caritas, którzy dostarczą paczki do osób potrzebujących.

https://wheelofnames.com/pl/ufx-fyx

Świąteczne zestawy kreatywne

Mamy nadzieję, że perspektywa wizyty w szkole – nawet takiej bardzo krótkiej – napełniła Was radością😊 Wiemy, że za szkołą tęsknicie. A żeby Wasza wizyta w JCE była jeszcze owocniejsza, koniecznie trzeba wziąć udział w drugiej akcji 😊 – przygotowanej przez Bank Dobroci JCE, czyli uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy chcą dzielić się dobrem z innymi.

Być może ktoś sobie pomyślał, że ciężko w tym roku będzie z przygotowaniem stroików i ze świątecznymi kiermaszami… Jakie inicjatywy można zrealizować w tak wyjątkowych warunkach, kiedy nie ma nas na co dzień w szkole? Pomysłowe mamy naszych uczniów wpadły na genialne rozwiązanie! To świąteczne zestawy kreatywne, dzięki którym będziecie mogli – z dostarczonych w pudełku materiałów i za pomocą zamieszczonej instrukcji – własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby i kartki. Co dokładnie znajduje się w takim „świątecznym pudełku”? Można to zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach, wykonanych przez profesjonalnego pana fotografa, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc w promocji naszej akcji.

Świąteczne zestawy kreatywne są do nabycia w tych samych dniach i godzinach – podanych powyżej – w świetlicy szkolnej, która znajduje się na parterze nowego budynku. Cały dochód zostanie przeznaczony dla domu dziecka w Żmiącej koło Limanowej, prowadzonego przez Dzieło Pomocy Dzieciom Fundację Ruperta Mayera. Pamiętajcie, że dobro zainwestowane w Banku Dobroci pomnaża się, więc zachęcamy do adwentowej hojności😉

Jeśli ktoś nie mógłby przyjechać w podanym czasie, prosimy o mailowy kontakt z nami i na pewno znajdziemy dogodne rozwiązanie, żebyście mogli wziąć udział w obu akcjach.

[email protected]

Skip to content