Historia zaklęta w książkach.

Sądecka Biblioteka Publiczna obchodzi 130 lecie istnienia. Z tej okazji, Uczniowie Szkoły Podstawowej JCE, wzięli udział w konkursie plastycznym na ekslibris księgozbioru Józefa Szujskiego.

Nie od dziś wiadomo, że świat książek fascynuje i wciąga bez reszty – pod warunkiem, że zechce się do niego wejść. Nasi uczniowie: Magdalena Fecko (6a), Oskar Romańczyk (6a) i Jan Smoleń (4a) zapragnęli wkroczyć do tego świata i udowodnić nam wszystkim, że pasja, talent i pracowitość to cechy, które charakteryzują ludzi sukcesu i motywują ich do dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Jankowi, Madzi i Oskarowi, że podjęli trud promocji czytelnictwa wśród młodych ludzi oraz zechcieli w twórczy i oryginalny sposób przypomnieć historię pierwszej, najstarszej, sądeckiej Biblioteki.

Z tej okazji, 15 października, odbył się Wernisaż wystawy ilustrującej dzieje biblioteki, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu Zaprojektuj ekslibris Józefa Szujskiego. Było to ważne wydarzenie dla całej społeczności Jezuickiego Centrum Edukacji, ponieważ Jan Smoleń z klasy 4a otrzymał wyróżnienie za swoją pracę. Janek reprezentował w konkursie Szkołę Podstawową JCE. Gratulacje otrzymał od obecnego na Wernisażu Dyrektora JCE ds. nadzoru pedagogicznego – Bartosza Wańczyka.

Dziękujemy Janowi za uczestnictwo w konkursie, zaangażowanie i poświęcony czas dla wspólnego dobra. Sukces każdego ucznia to także sukces Szkoły, którą reprezentuje i promuje czy to w regionie, czy w kraju, czy na świecie.

Jeżeli pasjonuje Cię historia i chcesz na moment zamienić audiobooki na starodruki oraz obejrzeć wyróżnione w konkursie prace, w tym ekslibris Janka Smolenia, to nie zwlekaj i odwiedź budynek przy ul. Franciszkańskiej w Nowym Sączu.

 Masz czas do 31 grudnia 2021 roku.

Małgorzata Pancerz-Korona

Nauczycielka języka polskiego w NSPJ JCE

Skip to content