Na początku grudnia 2021 w Małej Galerii odbyły uroczystości związane z zakończeniem roku Bolesława Barbackiego. Z tej okazji Sądecka Biblioteka Publiczna zorganizowała konkursy pod wspólnym hasłem „Bądź jak Barbacki”.

Nasi uczniowie – Julia Wróbel (2c LO) i Marek Myszka (3b LO ) – wzięli udział w konkursie „Ilustruj i redaguj jak Barbacki”. Ich zadaniem było odręczne wykonanie artykułu na ważny dla młodzieży i społecznie istotny temat. Praca miała w swej formie miała nawiązywać do publikacji pojawiających się w redagowanym przez Barbackiego „Emissariuszu”. Za swoje dzieło nasi uczniowie zdobyli I miejsce.

A jak sami uczestnicy wspominają udział w konkursie? Oto ich wrażenia:

Do wzięcia udziału w konkursie „Bądź jak Barbacki” skłoniła nas nasza polonistka, pani mgr Małgorzata Witek, która wierząc w nasze umiejętności, dała nam szanse na spróbowanie czegoś nowego. Trzeba podkreślić, że nie znaliśmy się wcześniej, co nie zmieniło faktu, iż szybko złapaliśmy wspólny język, dzięki któremu stworzyliśmy nasze małe dzieło. Czekało nas dużo roboty, jednak nasz zapał był na tyle duży, że z głową pełną pomysłów przystąpiliśmy do działania.

Pracę Julii i Marka można przeczytać i obejrzeć w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content