W dniu 2 czerwca 2022 r. chętni uczniowie z klas trzecich liceum wzięli udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa na drogach, realizowanych wraz z Grupą Lotos przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ambasadorem programu jest Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy mistrz Europy i Polski.

W programie warsztatów były między innymi praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli, dzięki którym uczestnicy mogli doświadczyć jak bardzo zaburzone jest postrzeganie przestrzenne po spożyciu alkoholu lub zażyciu substancji psychotropowych. Organizatorzy zadbali również o to, żeby uczniowie mogli sprawdzić swój refleks w pełnym skupieniu oraz w trakcie używania telefonu – jak łatwo się domyślić, różnica była diametralna. Dodatkowo, obecni na zajęciach przedstawiciele policji zaznajomili młodzież z przepisami ruchu drogowego i w łagodny sposób 😉 omówili, jakie kary grożą za ich złamanie.

Na koniec, pełnoletni uczestnicy warsztatów, posiadający prawo jazdy kat. B wzięli udział w quizie z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Dwóch naszych uczniów, którzy odpowiedzieli poprawnie na największą liczbę pytań, zostało zakwalifikowanych do udziału w treningu z doskonalenia techniki jazdy realizowanego na specjalistycznym torze w Krakowie. Gratulujemy!

Bartosz Wańczyk

Dyr. ds. nadzoru pedagogicznego

Skip to content