W dniu 23 listopada 2022 r., tj. środa, już po raz kolejny, uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego Jezuitów wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

 Po raz kolejny w tym roku mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i predyspozycji językowych w zakresie języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka hiszpańskiego na poziomie akademickim.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach kulturoznawczych z wykładowcami i studentami, warsztatach językowych oraz quizach.

Tym razem mieliśmy również okazję do wzięcia udziału w muzycznym  przedsięwzięciu -prawdziwym show – przygotowanym przez szalenie zabawnego Anglika Jamesa Macfarlarea.

Dodatkową atrakcją były warsztaty z komunikacji interpersonalnej oraz autoprezentacji.

Dla bardziej zaawansowanych – tych, którzy swoją przyszłość wiążą z nauką języków oraz zawodem tłumacza, Wydział Humanistyczny przygotował zajęcia tłumaczeniowe: tym razem tłumaczenia ustne oraz tłumaczenia pisemne, zarówno z języka angielskiego, jak i języka niemieckiego oraz warsztaty pisania akademickiego.

Dla uczniów OLAJ był to kolejny, bardzo udany dzień, który przysporzył wiele nowych, ciekawych doświadczeń w  wielokulturowej atmosferze Wydziału Humanistycznego:)

Skip to content