Gala JCE 2024

Co roku w życiu naszego Liceum nadchodzi ten czas, kiedy żegnamy kolejny rocznik absolwentów. Od trzech lat to pożegnanie ma bardzo uroczystą oprawę, a odbywa się w Sali Widowiskowej Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Tak też było 29. kwietnia – sala wypełniła się Absolwentami, ich rodzicami uczniami drugich i trzecich klas OLAJ oraz nauczycielami szkoły – na czele z Dyrekcją. Po uroczystym wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu Galę otworzył film upamiętniający różne chwile absolwentów w JCE, będący okazją nie tylko do wspomnień, ale i podziękowań, wyrazów wdzięczności i sympatii.

Następnie oficjalną część Gali rozpoczął swoim przemówieniem Ojciec Dyrektor – Paweł Brożyniak SJ, który następnie w towarzystwie p. Bartosza Wańczyka – dyrektora do spraw nadzoru pedagogicznego – wręczył nagrody JCE w kategorii:

JAKOŚĆ – Aleksandrowi Żakowi z kl. IV C

CZYN – Hubertowi Słabemu z kl. IV C

EMPATIA – Bartoszowi Cepidze z kl. IV B

Wyróżnienie specjalne otrzymali Kyra Melnik z kl. IV A za wytrwałość w zdobywaniu wiedzy i pokonywaniu barier językowych i kulturowych oraz Mikołaj Konicki z kl. IV B za postawę bezinteresownej pomocy i zaangażowania na rzecz szkoły.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na przemowy: dyrekcji, wychowawców a także obecnego przewodniczącego – Kamila Szczapy oraz Huberta Słabego, który pełnił tę funkcję w roku szkolnym 2022/2023.

Każdy absolwent otrzymał pamiątkową tarczę JCE z wygrawerowanym numerem z księgi absolwentów, były pamiątkowe zdjęcia klasowe, a także podziękowania i kwiaty dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.

Tworzeniu niezwykłej atmosfery Gali sprzyjał udział zespołu „Jezuski”, chóru szkolnego, solistek – Zuzi Leśniak i Klary Racoń, a także inscenizacja taneczna w wykonaniu Emilii Janik. Bogate brzmienie instrumentów, świetne aranżacje i dobór prezentowanych utworów pozwolił na jeszcze piękniejsze przeżywanie tych chwil wspomnień, pożegnań i podziękowań.

 

 

(tekst J.Sz. Materiał powstał przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”)

Skip to content