Drodzy Rodzice oraz kochani Uczniowie, kandydaci do klasy pierwszej szkoły podstawowej

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych Niepublicznej Szkoły Podstawowej Jezuitów działającej przy Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Od marca 2020 roku przeżywamy czas wielu ograniczeń w życiu społecznym. Jak nigdy wcześniej mamy okazję przekonać się, że tradycyjny model szkoły to coś więcej niż tylko zdobywanie książkowej wiedzy. W Jezuickim Centrum Edukacji od zawsze stawialiśmy na budowanie relacji uczeń – uczeń, uczeń – nauczyciel, rodzic – nauczyciel. Powstanie szkoły podstawowej w ramach JCE otworzyło nowy rozdział w naszej jezuickiej działalności edukacyjnej w Nowym Sączu. W chwili obecnej stworzyliśmy ofertę edukacyjno-formacyjną od przedszkola, przez szkołę podstawową aż po liceum ogólnokształcące. W sumie, w JCE, będzie można spędzić piętnaście lat życia jako uczeń oraz towarzyszyć jako rodzic.

Dlatego JCE to coś więcej niż jedynie źródło książkowej wiedzy, to również świadoma przynależność do wielowiekowej tradycji pedagogicznej, która  kształtuje w sposób całościowy: w wymiarze intelektualnym, psycho-fizycznym aż po duchowy. W realizacji tych celów pomaga wyjątkowa kadra nauczycieli oraz pracowników JCE oraz infrastruktura szkoły. W ostatnich miesiącach, dzięki wsparciu Naszych przyjaciół odnowiliśmy kilka sal lekcyjnych, stworzyliśmy sale do wideo-konferencji i spotkań zespołowych, zmodernizowaliśmy pracownię komputerową, dostosowując ją do wszystkich grup wiekowych. Baza sportowa oprócz boiska i sali gimnastycznej zyskała wyjątkową ściankę wspinaczkową. Mimo wielu wyzwań, wiele pomysłów udaje się realizować krok po kroku.Przed nami remont biblioteki szkolnej, korytarza na pierwszym piętrze oraz pokoju nauczycielskiego, wymiana oświetlenia boiska.

Zapraszam do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi. Regulaminem, który wyjaśni wszystkie szczegóły i wskaże poszczególne etapy. Do pobrania jest kwestionariuszem kandydata, w którym będziecie mogli podzielić się Państwo osobistą opinią nt. wyboru JCE, a także uzupełnić dokumentację o opinią wychowawcy przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Nie zapomnijcie się pochwalić sukcesami kandydatów. Przy składaniu kwestionariuszy będzie również okazja aby wskazać termin indywidualnego spotkania z dyrektorem JCE oraz spotkania grupowego z nauczycielami nauczania wczesnoszkolnego.

Bardzo sobie cenię spotkania, podczas których mogę poznać naszych przyszłych uczniów oraz ich rodziców czy nawet rodzeństwo.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły tel. 18 449 0211 lub [email protected]

Do zobaczenia w murach JCE!

Serdecznie pozdrawiam

z Panem Bogiem

o. Paweł Brożyniak SJ
dyrektor JCE

Skip to content