Nowy Sącz, dn. 17 maja 2021 r.

Drodzy Ósmokasiści!

Zwracam się do Was w tym wyjątkowym czasie i roku 2021, kiedy stajecie przed podjęciem ważnej decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Dobry wybór szkoły, ma znaczący wpływ na dalsze losy Waszego rozwoju osobistego. To od Was zależeć będzie świat XXI wieku.

Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy, związane z pandemią COVID-19, pokazują, że współczesny świat potrzebuje ludzi całościowo uformowanych, wrażliwych na potrzeby innych, a jednocześnie bardzo dobrze wykształconych. Pogoń za zdobywaniem kolejnych stopni kariery zawodowej, nastawiona jedynie na zysk, prowadzi do swoistej pustki.

Głębokie więzi rodzinne, rówieśnicze przyjaźnie oraz doświadczenie przynależności do wspólnoty, z całym jej bogactwem różnorodności, jest palącą potrzebą każdego z nas.

Jezuickie Centrum Edukacji (JCE), przynależąc do sieci ponad 800 szkół na świecie, zakorzenione jest w ponad 450-letniej tradycji pedagogii ignacjańskiej (od św. Ignacego Loyoli założyciela jezuitów).

Z myślą o Was przygotowaliśmy ofertę, która łączy tradycję ze współczesnością, sprawdzony system formacji do chrześcijańskich wartości z przygotowaniem do odpowiadania na wyzwania dzisiejszych czasów. Trzy profile: prawno-społeczny, matematyczno-inżynieryjny oraz biologiczno-chemiczno-matematyczny, w integralny sposób pozwolą doświadczyć piękna budowania wspólnoty szkolnej, zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie oraz odkrywania osobistych talentów, zdolności i pragnień.

Wzorem naszego Patrona o. Piotra Skargi, jezuity, pragniemy osobiste zdolności rozwijać przez systematyczną pracę, stając się „ludźmi dla innych” i „ludźmi z innymi”, jako świadomi i odpowiedzialni obywatele ojczyzny, dla których świat jest wspólnym domem.

Z radością przyjęliśmy informację o złotej tarczy w rankingu „Perspektyw”, co potwierdza wysoką jakość pracy i nauczania naszej kadry nauczycielskiej. Wielkim wyzwaniem, które podjęliśmy była organizacja pracy zdalnej, hybrydowej i prowadzenie zajęć. W tych warunkach udało się zdobyć kolejne laury w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Serdecznie zapraszam tych wszystkich, którzy lubią pracować, zdobywać wiedzę i czerpać radość z satysfakcji

/-/ Paweł Brożyniak SJ

Dyrektor JCE

Skip to content