W piątek, 8 października 2021, po południu, w szpitalu w Łodzi zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ.

O. Krzysztof pracował jako katecheta w naszej szkole w latach 2014-2019, ucząc w liceum, a potem także w młodszych klasach szkoły podstawowej, przygotowując dzieci do I Komunii Świętej. Był bardzo lubiany zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Uśmiechnięty, tryskający humorem, otwarty, przyciągał do siebie ludzi i zawsze znajdował czas na rozmowę z tymi, którzy jej potrzebowali. Gdy tylko mógł, chętnie każdemu pomagał.

Po zakończeniu pracy w naszej szkole odbył trzecią probację, czyli ostatni etap jezuickiej formacji. Od 2020 roku pracował w Bytomiu jako wikariusz oraz katecheta. W najbliższą sobotę miał złożyć uroczystą profesję zakonną. Pogrążeni w smutku i żałobie, z ufną wiarą w świętych obcowanie wspierajmy modlitewnie najbliższą rodzinę o. Krzysztofa, a także siebie nawzajem, bo dla nas także był on bliski.

W naszej parafii w najbliższy czwartek, 14 października, o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. w intencji o. Krzysztofa.

Msza św. pogrzebowa o. Krzysztofa odbędzie się w sobotę, 16 października, o godz. 15:30 w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu, ul. Pułaskiego 9. Będzie ją można oglądać na kanale youtube bytomskiej parafii. Po Mszy św. uroczystości pogrzebowe rozpoczną się przy bramie głównej cmentarza Mater Dolorosa ul. Piekarska 71 w Bytomiu.

klepsydra o. Krzysztofa Pietruszkiewicza SJ

Skip to content