Dzięki uprzejmości rodziców jednego z naszych uczniów, 18 października 2023 r. klasa IIIc Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego Jezuitów gościła w siedzibie firmy Aquaforest z Brzeska, która od 25 lat z powodzeniem funkcjonuje na krajowym i światowym rynku akwarystycznym, zaopatrując zarówno wielkie oceanaria jak i prywatnych pasjonatów akwarystyki słodko i słonowodnej w produkty niezbędne do funkcjonowania ich wodnych światów. 

Jak przystało na uczniów klasy o profilu biologiczno-chemicznym, wszyscy uczestnicy wycieczki pod opieką wychowawczyni pani mgr Katarzyny Lewickiej oraz dyrektora ds. Nadzoru Pedagogicznego pana mgr Bartosza Wańczyka z dużym zainteresowaniem poznawali tajniki pracy w specjalistycznym laboratorium i uczestniczyli w procesie analizy wody akwarystycznej, podczas której każdy z nich miał możliwość określić zasolenie wody, zmierzyć jej twardość oraz przygotować próbki do analizy ICP. 

Mimo, że pracownicy firmy, jak na profesjonalistów przystało, posługiwali się specjalistyczną terminologią i sprzętem z najwyższej półki, uczniowie szybko znaleźli z nimi wspólny język i u wszystkich można było zobaczyć błysk w oku prawdziwych pasjonatów. 

Jeszcze raz wyrażamy naszą ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej wizyty, zwłaszcza pani Kamili Nieć, Dyrektor ds. Technologii i Rozwoju Produktu, która nas oprowadzała i opiekowała się nami podczas zwiedzania siedziby firmy. Liczymy na to, że od teraz więcej rodziców naszych uczniów ośmieli się zaprezentować swój zawód, nierzadko wynikający z wewnętrznego wyboru i pasji. Kto wie, może dzięki temu pozyskają nowych pracowników oraz pokażą nowemu pokoleniu, że warto mieć marzenia i mierzyć wysoko. 

Aquaforest – DZIĘKUJEMY!

Skip to content