Już po raz trzeci w JCE odbyły się jasełka - tym razem pod nazwą - WIDOWISKO KOLĘDOWE!

25.01.2024 w JCE znów zrobiło się pięknie i nastrojowo – kolejny raz mogliśmy przeżywać historię narodzin dzieciątka Jezus a równocześnie zastanowić się nad symboliczną i duchową wymową tego widowiska.

Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko – Maryja i Józef tułali się od domu do domu, przepędzani przez bogaczy, anioły zjawiały się, jakby rzeczywiście sfrunęły z nieba, pasterze  i prosty lud  pospieszyli złożyć swoje dary, Kapłan przepowiadał narodziny Króla, Mędrcy wędrowali z dalekich stron, Herod emanował władczością i okrucieństwem, a Śmierć i Szatan tak sugestywnie odegrali swoje role, że młodsi widzowie musieli oglądać ich popisy z bezpiecznej przestrzeni kolan rodziców.

Przez całe widowisko splatały się gra aktorska, dialogi oraz muzyka – dodająca jeszcze całemu przedsięwzięciu głębi i wpływająca na emocje widzów. Harmonijnie skomponowane dźwięki zespołu współgrały z pięknymi głosami – chóru i solistów tworząc niezapomnianą ucztę duchową!

W tym miejscu trzeba podziękować – uczniom szkoły – za godziny spędzone na próbach i przygotowaniach, zaangażowanie i piękne występy. Rodzicom oraz przyjaciołom Szkoły – za przygotowanie poczęstunku, dbałość o nagłośnienie i oświetlenie, scenę oraz wszelką pomoc. Pracownikom szkoły – za przygotowanie dekoracji i miejsc dla widowni. Wreszcie – pani Małgorzacie i pani Elżbiecie za cały ogrom pracy nad scenariuszem, przygotowaniem uczniów, próbami oraz panu Tomaszowi – za przygotowanie oprawy muzycznej oraz próby z zespołem „Jezuski”.

„Takie wydarzenia przypominają nam – jak powiedział we wstępie do przedstawienia o. Dyrektor Paweł Brożyniak SJ – że szkoła to nie tylko lekcje i nauka, ale wspólnota uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Kiedy działamy razem, kiedy jesteśmy jednością – niemożliwe staje się możliwe.”

 

 

 

Tekst: J.Sz.

Zdjęcia i nagrania powstały dzięki sprzętowi zakupionemu z programu Laboratoria Przyszłości.

Skip to content