W styczniu gościliśmy uczniów z St. Louis University High School. O swoich wrażeniach z ich pobytu w naszej szkole opowiada Kacper Ciastoń - uczeń klasy 1B OLAJ:

„Podczas ostatniej wymiany, w trakcie której naszą szkołę odwiedzili uczniowie z St. Louis miałem okazję poznać Elliott’a oraz Teddy’ego. Są oni uczniami St. Louis University High School. Jest to prywatna szkoła, do której uczęszczać mogą tylko chłopcy.

W trakcie ich pobytu w naszej szkole, opowiadali oni o kulturze oraz trybie życia ucznia amerykańskiego High School. Na niektórych lekcjach języka angielskiego odwiedzali poszczególne klasy. Podczas tych lekcji uczniowie mieli możliwość zadawania swoich pytań dotyczące kształcenia się w USA. Teddy oraz Elliott wzięli również udział w zajęciach organizowanych w naszej szkole razem z zawodnikiem KSW Robertem Ruchałą. Udzielali się też jako wolontariusze w JRS czyli Jezuickim Ośrodku Pomocy Uchodźcom.

Dzięki spędzeniu z nimi dużej ilości czasu poprawiłem swój poziom języka angielskiego oraz nabrałem większej pewności w posługiwaniu się nim. Rozmowy z chłopakami pomogły mi zrozumieć system kształcenia, jaki panuje w USA oraz zrozumieć wiele kwestii związanych z nauką w amerykańskich uczelniach oraz szkołach średnich.

Moim zdaniem udzielanie się w takich wymianach, szczególnie tych, w których biorą udział uczniowie z innych kontynentów, jest świetnym sposobem na poznanie wielu aspektów życia z różnych miejsc świata oraz znaczące poprawienie swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jest to również możliwość nawiązania dłuższych znajomości z nowymi osobami.”

Skip to content