„Kobieta to nie tylko piękno, to przemiana i siła.” 

Harriet Beecher Stowe

Z okazji Dnia Kobiet chcielibyśmy przedstawić sylwetki naszych uczennic – Kiry oraz Leny i Nadii, które swoją postawą, pasjami i sukcesami pokazują kobiecą siłę, hart ducha oraz wdzięk i piękno – także to wewnętrzne!

Kira - wolontariuszka w USA

Kira z klasy 4AL spędziła dwa tygodnie ferii na wolontariacie w SLUH University High School w Saint Luis. Tak opowiada o swojej podróży i pobycie w USA:
„W tym roku wypadła mi cudowna możliwość wyjazdu do USA na dwa tygodnie, na program wolontariacki między Ogólnokształcącym liceum JCE w Nowym Sączu, a SLUH University Hight School w Saint Louis. Były to przepiękne dwa tygodnie w USA pełne rozmaitych emocji oraz wrażeń.

Program wolontariacki polegał na pomocy oraz socjalizacji z innymi ludźmi, które mogą potrzebować wsparcia, współczucia lub po prostu człowieka, który może wysłuchać ich. Gotowaliśmy również posiłki dla schroniska, w którym przebywają kobiety uciekające przed przemocą domową, spędzaliśmy czas z małymi dziećmi z przedszkola oraz próbowaliśmy nawiązać kontakt z naszymi rówieśnikami, których sytuacja domowa często wyglądała bardzo tragicznie. W weekendy dużo czasu spędzaliśmy z naszymi rodzinami goszczącymi, która w moim przypadku była przecudowna, zwiedzaliśmy różne zabytki, próbowaliśmy różnego typu jedzenia oraz chodziliśmy na spacery czy atrakcje, które odbywały się w mieście.

Podsumowując mogę powiedzieć, że ten wyjazd dużo pokazał i zmienił, ponieważ miałam możliwość poznać absolutnie inną kulturę oraz ludzi, ale również ten wyjazd dał do zrozumienia, że nie istnieją idealne państwa i USA tak samo, jak i wszystkie inne państwa ma swoje wewnętrzne problemy, z którymi ludzie na co dzień walczą. Ten program dał mi więc możliwość zobaczyć Amerykę z różnych perspektyw i dla mnie to było fantastyczne doświadczenie.”

Siatkarki - Lena i Nadia

Lena i Nadia z klasy 7a to siatkarki, które już nieraz gościły ze swoimi sukcesami na naszej stronie. Ostatnio jednak, bardzo dużo się u nich działo:

  • pierwszy tydzień ferii spędziły na obozie klubowym, drugi na kadrze małopolski, w weekendy rozgrywając ligę
  • w ramach przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w drugiej połowie maja, razem z kadrą małopolski w ubiegły weekend rozegrały „międzynarodowy turniej pamięci” (10 meczy w 3 dni), zajmując DRUGIE miejsce! (Ulegając w finale tylko dwa lata starszym Włoszkom).
  • na zakończenie niedzieli rozegrały jeszcze I Ligę Małopolską, wygrywając wszystkie mecze i tym samym zakończyły ligę na 1. miejscu! Tym sukcesem wywalczyły organizację finałów wojewódzkich jako gospodarz, które w dniach 9-10 marca zostaną rozegrane  na hali na Rurach.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego sezonu i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content