Wizyta o. Go SJ była okazją, aby przypomnieć sobie jeszcze raz czym jest specyfika Pedagogii Ignacjańskiej, rozważyć i podyskutować, co możemy zrobić lepiej, a także zastanowić się nad specyfiką zawodu nauczyciela w czasach „social media” i sztucznej inteligencji.

O. Johnny przygotował krótką prezentację – wyjaśniając czym tak naprawdę jest IPP – Paradygmat Pedagogiki Ignacjańskiej, na czym polega jego specyfika i czego wymaga od nauczycieli szkół jezuickich. 

Był czas na zadawanie pytań, dyskusje i dzielenie się swoimi przemyśleniami na temat wyzwań jakie pojawiają się przed nauczycielami, rodzicami i uczniami w związku z życiem w erze zaawansowanego rozwoju technologii informacyjnej oraz doświadczeniami z pracy w szkole jezuickiej.

Takie spotkania są niezwykle potrzebne – nie tylko ze względu na możliwość refleksji o ważnych tematach związanych z edukacją – na co często brakuje czasu w naszym codziennym zabieganiu, ale też, żeby rozwijać się i pogłębiać swoją wiedzę o narzędziach, jakie daje IPP – po to, aby być lepszym nauczycielem i móc prowadzić uczniów drogą rozumienia, a nie tylko posiadania wiedzy, myślenia, a nie tylko uczenia się na pamięć i kreatywności, a nie tylko odtwórczego prezentowania zdobytej wiedzy.

Skip to content