Ogólnokształcące Liceum Akademickie Jezuitów

Jezuickie Centrum Edukacji, przynależąc do sieci ponad 800 szkół na świecie, zakorzenione jest w ponad 450-letniej tradycji pedagogii ignacjańskiej. Trzy profile: prawno-społeczny, matematyczno-inżynieryjny oraz biologiczno-chemiczno-matematyczny, w integralny sposób pozwolą doświadczyć piękna budowania wspólnoty szkolnej, zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie oraz odkrywania osobistych talentów, zdolności i pragnień. Wzorem naszego Patrona o. Piotra Skargi, jezuity, pragniemy osobiste zdolności rozwijać przez systematyczną pracę, stając się „ludźmi dla innych” i „ludźmi z innymi”, jako świadomi i odpowiedzialni obywatele ojczyzny, dla których świat jest wspólnym domem.

Aktualności

OPONKI SEROWE NA TŁUSTY CZWARTEK WG PRZEPISU PANI ZIUTY

OPONKI SEROWE NA TŁUSTY CZWARTEK WG PRZEPISU PANI ZIUTY

Kulinarne Rewolucje Pani Ziuty czyli KRPZ 😉 szukacie pomysłu na Tłusty Czwartek? Już dzisiaj emitujemy przepis na oponki serowe. Kulinarne Rewolucje Pani Ziuty - to pionierski pomysł. Proszę nie obawiać się rewolucji po naszych programach. Wszystkim życzymy...

czytaj dalej
Z cyklu “Drewniane Poniedziałki” Pana Marcina

Z cyklu “Drewniane Poniedziałki” Pana Marcina

"DREWNIANE PONIEDZIAŁKI" W kolejnym odcinku kościół Wszystkich Świętych w Łaziskach w województwie śląskim. Tym razem do zdjęcia dołączyłem krótkie nagranie głosowe. Pozdrawiam wszystkich Marcin Smajdor PS. Oczywiście Pan Marcin nie zapomniał o ciekawostce i zagadce ...

czytaj dalej
OLIMPIADA LINGWISTYKI MATEMATYCZNEJ

OLIMPIADA LINGWISTYKI MATEMATYCZNEJ

W Ogólnokształcącym Liceum Akademickim Jezuitów odbył się etap szkolny Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wzięła udział młodzież naszego liceum. Wszystkim uczestnikom tego etapu gratuluję wiedzy i zapału w rozwiązywaniu zadań lingwistyczno-matematycznych....

czytaj dalej

Rekrutacja

Terminy postępowania rekrutacyjnego dla absolwentów szkoły podstawowej
do klas pierwszych liceum na rok szkolny 2021/2022
  • od 17 maja do 21 czerwca 2021 r. (do godz. 15.00) – Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (składanie przez kandydatów wniosków weryfikacyjnych lub kwestionariusza osobowego)
  • Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.
  • od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. (do godz. 15.00) – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje.

do 14 lipca:
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczanych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.

2 lipca ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty
Skocz do treści