Coś na nudę

Witamy wszystkich! Ruszamy z nową inicjatywą dla dzieci „Coś na nudę”.
Będą to propozycje zabaw i zajęć muzycznych i plastycznych dla najmłodszych.
Mamy nadzieję, że pomożemy Wam zwalczyć nudę w tym trudnym czasie 🙂

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Świętujemy razem z Tatusiami, uśmiechamy się do nich, życzymy im wszystkiego, co najlepsze. Jednak świętowanie z Tatą jest ważne cały rok, bo cały rok Tata ma dla swojego Dziecka niezwykłe pomysły na zwykłe dni. Świętujmy więc codziennie, bo jest z nami Tato.

Link do filmu


 
Coś na wieczór? A może na leniwy poranek? Jak wolicie. Prosta potrawa, którą upiększają proste dodatki. Polecamy poznawanie chwastów. Zaskoczy Was, ile zdrowia mamy wokół siebie. Jeśli ktoś nie wie, jak zrobić budyń owsiany, tu wklejamy
 
Link do filmu
 
Link do strony: Moja smaczna kuchnia
 
Oczywiście można prosciej:
 
Link do strony: Budyń zbożowy
 
Zawsze będzie smacznie. Polecamy
 
Małgorzata Rams


 
Malujemy w kuchni.
Malujemy smakiem.
Każde dziecko może
Zostać mistrzem takim.

Małgorzata Rams
 
Link do filmu


 
Różnego rodzaju masy plastyczne to jest to co Tygryski lubią najbardziej 🙂 Przy tworzeniu takich mas możemy troszkę poeksperymentować, pobawić się, poćwiczyć nasze dłonie i paluszki i przede wszystkim troszkę się pobrudzić 🙂
Życzymy udanej zabawy!!!
Link do strony


 
Gofry z ciasta francuskiego (3 szybkie sposoby)

 
Link do strony


 


 
Dzisiejszą propozycją dla Was na nudę będą wiosenne drzewka wykonane różnymi technikami plastycznymi. Możecie malować, stemplować, kleić, rozcierać – co tylko dusza (artysty) zapragnie ?? życzymy miłej zabawy!! 🙂 🙂
 


 
Malować każdy może… Nawet kucharz może przygotować piękny obraz. Nawet Uczeń JCE może uczyć się od malarza i kucharza. Oto sposób na nudę. Kupujemy nietypowy blok rysunkowy i farby. I rozpoczynamy tworzenie. Prosimy o zdjęcia Waszych prac.
 
Link do strony


 
Dobrej zabawy! Dajcie znać w komentarzach jak Wam poszło:)
 


 
Teraz mamy taki czas, że musimy pozostać w domach. Solidarnie, żeby chronić się przed chorobą. Wiele lat temu Polacy nie mieli swojego Domu – Ojczyzny. Gromadzili się we Włoszech i bardzo pragnęli powrócić do Polski. Ten posiłek to symbolizuje. Jest prosty, zdrowy i smaczny. Włosko – polski.
 
A co, jeśli nauczę się gotować_ cz3


 
Smakołyki są ważne. Zwłaszcza, jeśli są przy okazji zdrowe. Nauczymy się dziś pracować z ciastem. To miłe zajęcie. I zawsze można poprosić o radę i pomoc Mamę albo Babcię. A może Tato pomoże? Spróbujcie swoich sił z naszymi lawendowymi ciasteczkami . SMACZNEGO.
 
Link do przepisu na ciasteczka


 
Lubimy słodkie desery. Rodzice jednak są bardzo zadowoleni, kiedy zdrowo się odżywiamy. A kiedy jeszcze przyrządzimy zdrowy deser SAMI (!) i na dodatek poznamy dobre właściwości jego składników, z pewnością nie będziemy mieć żadnych wyrzutów sumienia przy jedzeniu. A może Mama i Tato też się skuszą? Rodzeństwo, Babcia oraz Dziadek też pewnie nie odmówią. No to – do pracy! Nie będziemy się nudzić.
 
Link do przepisu na deser


 
Dziś 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze i najpopularniejsze święto ekologiczne, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie. Z tej okazji mam dla Was dwie propozycje prac plastycznych.
Pierwsza to „Planeta Ziemia i jej uzdrawiacze” 🙂 Mamy Ziemię i wiszące na sznureczkach jej uzdrawiacze np. drzewko (aby szanować zieleń), kosze na śmieci (aby pamiętać o segregacji), kropla wody (aby pamiętać o oszczędzaniu) itp. Praca wykonana krok po kroku przedstawiona jest w podanym filmiku:
 


 
Druga propozycja to Planeta Ziemia z rosnących farb. Przepis na rosnące farbki oraz jak wykonać krok po kroku tę pracę plastyczną znajdziecie tutaj:
Link do strony


 
Kiedy się nudzimy, albo zwyczajnie, kiedy chcemy odpocząć, często idziemy do kuchni. A tam nasza wyobraźnia sama podpowiada w co się bawić. Oto kilka propozycji na zabawy z ciastem i innymi ingrediencjami. Trudne słowo? Poszukajcie, co ono znaczy. A, i nie zapomnijcie uzgodnić z rodzicami, żeby kuchenna zabawa nie zmieniła się w kuchenną rewolucję.
 


 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
 


 
Witamy wszystkich.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka”.
Wszelkie informacje zawarte są w Regulaminie Konkursu.
 


 
Dzień dobry.
Moi Drodzy, stare polskie przysłowie mówi „jedna jaskółka wiosny nie czyni”.
Dlatego do naszej jaskółeczki musi przylecieć jej kolega BOCIAN, który jest chyba najważniejszym
zwiastunem wiosny.
Dzisiaj naszego boćka zrobimy metodą origami.
Wykonanie bociana krok po kroku przedstawione jest w poniższym filmiku.
W razie trudności poproście o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo.
 


 
Witamy wszystkich! Ruszamy z nową inicjatywą dla dzieci „Coś na nudę”.
Będą to propozycje zabaw i zajęć muzycznych i plastycznych dla najmłodszych.
Mamy nadzieję, że pomożemy Wam zwalczyć nudę w tym trudnym czasie 🙂
 


 
Witamy:)
Zapraszamy na zabawę dźwiękiem i słowem!
 


 
Zachęcamy również do oglądnięcia świetnej instrumentacji bajki „Hipopotamica Irena”na tubie,którą opracowała ekipa POMELODY:)
 


 
Kochane dzieci, jak wiecie, już od ponad tygodnia mamy wiosnę! 🙂 A jednym ze zwiastunów wiosny jest….no właśnie, co takiego? Dowiecie się po rozwiązaniu tej oto zagadki:
Ptaszek co ludziom wiosnę zwiastuje.
Gniazda pod dachem sobie buduje.
Przed deszczem nisko zatacza kółka.
Wiadomo wszystkim, że to……

Mam nadzieję, że wszystkim udało się rozwiązać naszą zagadkę. Zachęcam Was do wykonania pracy plastycznej, która krok po kroku przedstawiona jest w podanym linku.
Serdecznie pozdrawiam, pani Monika 😉

 

 

Skip to content